hiPOkryci granicy

Premier Donald Tusk pojawił się na granicy polsko-białoruskiej, aby złożyć deklaracje dotyczące nakładów pieniężnych związanych z bezpieczeństwem oraz uścisnąć rękę żołnierzom.

Ten sam Donald Tusk, który był przeciwny budowie muru na granicy i chciał wpuszczać do Polski nielegalnych migrantów. Tę hipokryzję wytknął mu były Wiceminister Obrony Narodowej Marcin Ociepa, który m.in. wraz z Ministrem Mariuszem Błaszczakiem oraz Premierem Mateuszem Morawieckim był odpowiedzialny za sprawy obronności RP w czasie, gdy owa zapora powstawała.

Na początku warto wspomnieć, że w głosowaniu nad pilnym rządowym projektem ustawy „o budowie zabezpieczenia granicy…” spośród 122 głosujących posłów z Koalicji Obywatelskiej 121 było „przeciw” i 1 się „wstrzymał”.

Żołnierze, strażnicy graniczni, policjanci byli ostro krytykowani przez ówczesną opozycję, ale swój głos zabierali także celebryci. Jednym z takich głosów był głos Barbary Kurdej-Szatan, która na platformie Twitter, dziś X zamieściła niesamowicie bulwersujący i obraźliwy post. W gwoli przypomnienia aktorka ta to uczestniczka organizowanego przez Rafała Trzaskowskiego Campusu Polska. Nazwała ona strażników „maszynami bez serca, bez mózgu, bez niczego”.

Na słowach jednak nie poprzestano. Posłowie Koalicji Obywatelskiej zaczęli pojawiać się na granicy polsko-białoruskiej i swoim zachowaniem utrudniali pracę służbom.

  1. Poseł Franciszek Sterczewski urządził sobie wyścig ze strażnikami z workiem z jedzeniem dla uchodźców.
  2. Posłowie Michał Szczerba i Dariusz Joński przynieśli pizzę i koce dla przebywających po drugiej stronie uchodźców. Nie wiedzieli, że podanie czegokolwiek ludziom przebywającym po białoruskiej stronie oznaczałoby naruszenie granic.
  3. Z kolei poseł Władysław Frasyniuk nazwał strażników granicznych „watahą psów i śmieci”.

Donald Tusk i jego partia od początku była przeciwna budowaniu muru na granicy z Białorusią. Obecny Premier twierdził, że taki mur nigdy nie powstanie, a rząd Prawa i Sprawiedliwości prowadzi jedynie spektakl.

Gdyby tego było mało, Cezary Tomczyk, obecny Wiceminister Obrony Narodowej, który ostro krytykował działanie rządu Mateusza Morawieckiego na granicy, teraz pisze na platformie X, że dzięki Donaldowi Tuskowi zmodernizowana zostanie zapora na granicy polsko-białoruskiej.

Ta historia tylko potwierdza niestałość w opiniach, niestałość w poglądach posłów Koalicji Obywatelskiej oraz Premiera Donalda Tuska. Pokazuje również to, że ówczesny rząd Pana Mateusza Morawieckiego na czele z Mariuszem Błaszczakiem jako Ministrem Obrony Narodowej oraz Wiceministrem Marcinem Ociepą podjęli słuszną decyzję, decydując się na budowę muru, budowę zapory, pod którą dzisiaj próbuje się podpisać Koalicja Obywatelska jako swój projekt, jako coś, co oni zmodernizują i co będzie działało niesamowicie dobrze. A przypominają mi się już takie „podpinki” pod inne ustawy, inne pomysły jak np. 800+. Jestem ciekawy przy okazji czy nie będzie tak samo z projektem Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Podziel się tym wpisem z innymi:
Facebook
Twitter
LinkedIn