hiPOkrycji KOalicji

Cezary Tomczyk, Poseł Koalicji Obywatelskiej kreuje się na pierwszego obrońcę polskiej granicy, jakby to nikt inny, tylko on, podjął inicjatywę stworzenia zapory na granicy polsko-białoruskiej. 

Tak naprawdę nie wiadomo, dlaczego został wiceministrem obrony, skoro jego dotychczasowe decyzje, które podejmował jako członek opozycji były sprzeczne z interesem bezpieczeństwa narodowego. Dlaczego? Ponieważ był przeciwny budowie muru na granicy, chciał wpuszczać nielegalnych imigrantów, wpisywał się w narrację Donalda Tuska dotyczącą zaniechania działań podjętych przez rząd Pana Premiera Mateusza Morawieckiego i ówczesnego Ministerstwa Obrony Narodowej.

                  A, że o człowieku świadczą czyny, nie słowa, spójrzmy zatem na wyniki głosowania w Sejmie 14 października 2021 roku na temat PILNEGO rządowego projektu ustawy o budowie zabezpieczenia granicy państwowej. Pilnego, ponieważ trzeba było działać natychmiast, gdyż sytuacja na granicy stawała się coraz bardziej napięta i nerwowa. Zagrożone było bezpieczeństwo Polski i mieszkańców przygranicznych miejscowości. Co zrobili posłowie Koalicji Obywatelskiej? Spośród 122 głosujących, 121 było PRZECIW budowie zapory! W tym również obecny wiceminister obrony narodowej Cezary Tomczyk.

Kolejne głosowanie, w sprawie wyrażenia przez Sejm zgody na przedłużenie stanu wyjątkowego na obszarze części województwa podlaskiego oraz części województwa lubelskiego. Jak głosują dzisiejsi rządzący, którzy tak dziś kreują się na głównych obrońców ojczyzny? W głosowaniu brało udział 122 posłów KO i WSZYSCY byli przeciw! Dlaczego wtedy, gdy eskalacja na granicy przybierała na sile, na Ukrainie ciągle spadały rosyjskie bomby politycy Koalicji Obywatelskiej byli przeciw pomocy mieszkańcom przy pasie granicznym? 

Jak głosował Poseł Cezary Tomczyk? Przeciw! Przypomnę, że to dzisiejszy wiceminister obrony narodowej. Co się stało, jaka przemiana zaszła w Panu Ministrze, że tak diametralnie zmienił swoje zdanie i nastawienie? Wychodzi na to, że każdy pomysł Prawa i Sprawiedliwości, nawet ten, który powinien łączyć wszystkich Polaków, a więc procedowanie ustaw, których zapisy przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa Polski i Polaków jest zły. Dobry jest tylko ten złożony przez posłów jego obozu politycznego.

                  Ówczesne kierownictwo Ministerstwa Obrony Narodowej na czele z Ministrem Mariuszem Błaszczakiem oraz Wiceministrem Marcinem Ociepą robiło wszystko, aby modernizować, zwiększać finansowanie, szkolić i wzmacniać polskie siły zbrojne w każdym aspekcie. Zakupy sprzętu wojskowego, rozbudowa strzelnic, nowe klasy mundurowe w szkołach, zmiany w finansowaniu, dobrowolna służba zasadnicza, zwiększanie liczebności wojska, to wszystko by polskie siły zbrojne były coraz silniejsze, a Polacy czuli się bezpieczniejsi. Co w zamian za to zafundowali Ministrowi posłowie opozycji? Wotum nieufności dla Ministra. Za co? Jak się to ma do tego, że pomysły i realizacje wykonane pod rządzami Prawa i Sprawiedliwości są teraz kontynuowane i przypisywane jako swoje przez dzisiejszą koalicję.

                  17 grudnia 2021 roku odbyło się głosowanie nad rządowym projektem ustawy budżetowej na rok 2022 (ok. 2 miesięcy przed wybuchem wojny na Ukrainie). W tym projekcie znalazł się zapis o rekordowej wysokości budżetu obronnego oraz wielu informacji związanych z modernizacją techniczną i rozwojem liczebnych Sił Zbrojnych RP. Jak głosowali posłowie KO? Spośród 124 głosujących WSZYSCY byli przeciw! W tym również dzisiejszy wiceminister obrony narodowej Cezary Tomczyk.

                  Dzisiejsza narracja Posła Tomczyka, czyli mijanie się z prawdą, ukrywanie faktów i wykorzystywanie swojej pozycji do uprawiania polityki jest czymś co zasługuje na potępienie. Tę hipokryzję świetnie wytknął mu Prezes Stowarzyszenia OdNowa RP, Pan Poseł Marcin Ociepa.

Podziel się tym wpisem z innymi:
Facebook
Twitter
LinkedIn